اندیشه مقاومت در منطقه نهادینه شده است - ادپین

اندیشه مقاومت در منطقه نهادینه شده استفرهنگی,نماز جمعه,حاج علی اکبری,ماه رمضان

تهران- ایرنا- امام جمعه موقت تهران گفت: اندیشه مقاومت در منطقه رسوخ و نهادینه شده است. امروز در خاورمیانه نه فقط هسته مقاومت بلکه جبهه مقاومت و دولت های مقاومت وجود دارند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین «محمدجواد حاج علی اکبری» در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران افزود: در یمن فاجعه بزرگ انسانی در حال رخ دادن است اما ملت یمن مظلومانه مقاومت می کنند.

وی تصریح کرد: آنها می خواستند یمن را یک هفته ای تصاحب کنند اما اکنون چهار سال است مردم این کشور مقاومت می کنند.

**ماه مبارک رمضان فرصتی برای بازنگری در اعمال است

امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران نیز ماه رمضان را فرصتی برای بازنگری در اعمال انسان ها دانست و گفت: این ماه فرصتی است که در رفتار و نمازهای خود بازنگری کنیم.

حاج علی اکبری افزود: امیدوارم خدای متعال عظمت، ظرفیت، شکوه و برنامه های این ماه را به ما الهام کند تا آنگونه که باریتعالی می پسندد در این ماه حضور پیدا کرده و رفتار کنیم.

وی ادامه داد: پروردگارا اکنون که ما را به این ماه رساندی و به ما توفیق دادی تا ماه رمضان را درک کنیم و نخستین جمعه این ماه عزیز را سپری کنیم، ما را کمک کن تا خود را در این ماه از انواع گناهان پاکیزه کنیم و تصمیم بگیریم که عیب ها و گناهان تازه ای وارد زندگی و اعمال ما نشود و فرشته خوبی را که در این ماه تمرین می کنیم عادت همیشگی ما قرار بده.

امام جمعه موقت تهران همچنین اظهار داشت: ماه رمضان فرصتی است برای اینکه در نمازهایمان بازنگری کنیم و به وضع عباداتمان برسیم.

حاج علی اکبری ادامه داد: پرودگارا کمک کن با کسانی که با ما قهر و از ما دوری می کنند به آنها نزدیک شویم، کسانی که به ما ظلم می کنند با انصاف رفتار کنیم و با کسانی که با ما دشمنی می کنند با سلم و سلامتی روبرو شویم و رفتار ما به کرامت و آنچه تو می پسندی و اخلاق الهی نزدیک شود.

وی همچنین گفت: غیر از کسانی که دشمنی ما با آنها و دشمنی آنها با ما بخاطر تو است. اینجا فرصت ابراز دشمنی با دشمنان توست، ما با آنها سر سازش نداریم و در مقابل آنها می ایستیم.

ادامه دارد…

فراهنگ**9012** 1336

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار