امنیت ایران در شرایط بحرانی منطقه گواه اقتدار نظام است - ادپین

امنیت ایران در شرایط بحرانی منطقه گواه اقتدار نظام استسیاسی,مرزبانی,امنیت ایران,شرایط بحرانی منطقه

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه امروز کشوری با امنیت ایران در جهان وجود ندارد، گفت: ایران در شرایطی دارای امنیت کامل و پایدار است که شرایط منطقه بحرانی است.

به گزارش ایرنا؛ سردار قاسم رضایی روز یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، افزود: تهدیداتی که در مرزهای ایران وجود دارد و ریشه همه آنها آمریکاست اکنون بی سابقه است و این امنیت بی نظیر در این شرایط بحرانی منطقه گواه اقتدار و عظمت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی اظهار داشت: امروز مرزهای ایران در شمال و جنوب، شرق و غرب در امنیت کامل قرار دارد البته مشکلاتی نظیر قاچاق ، عبور و مرورهای غیرمجاز و جاسوسی نیز وجود دارد که با همه آنها با قدرت برخورد می شود و خواهد شد.

وی گفت: یکی از مسایل و مشکلات مرزبانی در غرب کشور بحث کوله بری است و ما همواره گفته ایم که ما با کوله بر به معنای واقعی خود که دارای مجوزهای لازم است و در ساعات مشخص رفت و آمد دارد و اجناس معین شده را وارد یا خارج می کند هیچ مشکلی نداریم و حتی او را حمایت نیز خواهیم کرد.

وی افزود: اما افرادی که شبانه از مرزها به طور غیرمجاز ورود و خروج دارند و سلاح ، مشروبات ، مواد مخدر و هر کالای خطرناک و غیرمجازی را وارد می کنند کوله بر نیستند و برخورد لازم با همه آنها خواهد شد.

**قدرت روزافزون ایران دلیل اصلی دشمنی های آمریکاست

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه نیز گفت: قدرت روزافزون جمهوری اسلامی ایران دلیل اصلی همه دشمنی های آمریکاست.

آیت الله مصطفی علما افزود: امروز آمریکا می داند که ایران به کشوری مستقل و تاثیرگذار تبدیل شده و این برای آمریکا که روزی ایران نوکر او بوده بسیار سخت است و به همین دلیل هیاهو و تکاپو می کند.

وی اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران و همه نیروهای مسلح ما از جمله مرزبانی در اوج اقتدار خود قرار دارند و امنیت بی مثال مرزها و کشور خود گواه این موضوع است.

وی گفت: امروز مهمترین مشکل کشور و بخصوص استان کرمانشاه بحث بیکاری و اشتغال جوانان ما است که اگر اشتغال جوانان ما حل شود مشکلات بسیار دیگری در کنار آن حل خواهد شد که می توان به مشکلات کوله بری اشاره کرد و اگر این جوانان شغلی داشته باشند هرچند اندک به طور قطع به دنبال کوله بری و خطرات آن نخواهند رفت.

فرمانده مرزبانی کشور امروز به منظور شرکت در مراسم تودیع و معارفه فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه به این استان سفر کرده بود.

استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت و 371 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارای 2 مرز رسمی و پنج بازارچه مرزی است.

3033/8066

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار