هواوی: محدودیت های آمریکا جلو ما را نمی گیرد - ادپین

هواوی: محدودیت های آمریکا جلو ما را نمی گیرداقتصاد,چین,هواوی,آمریکا

پکن- ایرنا- موسس شرکت هوآوی در واکنش به اقدامات و محدودیت های دولت آمریکا برای این شرکت گفت: ما بی توجه به تلاش های واشنگتن برای محدود کردن هواوی، کار خود را دنبال می کنیم و معتقدیم این محدودیت ها نمی تواند جلو پیشرفت ما را بگیرد.

‘رن جنگ‎فی’ روز سه شنبه در پکن به رسانه‎ها گفت: از یک سال پیش ما مورد محدودیت آمریکا قرار گرفته ایم اما فناوری 5G هوآوی هیچ ضرری نخواهد دید در این زمینه تا سه سال آینده هیچ شرکتی به سطح هوآوی نخواهد رسید.

وی در مورد ‘مجوز موقت 90 روزه’ آمریکا برای هواوی نیز تصریح کرد: این مجوز برای ما ارزشی ندارد مهم‎ترین چیز برای ما آن است اگرچه نمی‎توانیم اقدامات دولت آمریکا را کنترل کنیم ولی کار خودمان را خوب انجام دهیم.

وزارت بازرگانی آمریکا روز گذشته اعلام کرد یک مجوز موقت همکاری 90 روزه با شرکت هوآوی و شرکت‎های وابسته به آن را برای شرکت‎های آمریکایی صادر کرده است.

بنیانگذار هواوی گفت: هواوی نگران استفاده از تراشه های ساخت شرکت های آمریکایی نیست در عین حال برای توسعه و گسترش تراشه های خود نیز تلاش خواهیم کرد.

رن اضافه کرد: هواوی نیمی از تراشه های مورد نیاز خود را تولید می کند و نیم دیگر آن را هم از آمریکا می خرد، هواوی در جهان تنها نخواهد ماند.

بنیانگذار هواوی افزود: اگرچه ما نیاز است خیلی از تکنولوژی ها را از آمریکایی ها یاد بگیریم اما قطعا در تکنولوژی 5G ما در خط مقدم هستیم هر چند در کل فاصله تکنولوژی چین و آمریکا زیاد است.

وی با اشاره به اینکه در مورد هواوی دو دیدگاه وجود دارد تصریح کرد یک دیدگاه معتقد است که هواوی توسط یک وطن پرست اداره می شود در حالی که دیدگاه دوم می گوید هواوی احساسات وطن پرستانه جامعه را به گروگان گرفته است.

‘رن’ هرگونه تحریک احساسات وطن پرستانه مردم را رد و تاکید کرد خرید محصولات این شرکت صرفا نباید به خاطر مسایل وطن پرستانه باشد.

شرکت گوگل روز گذشته اعلام کرد آن دسته از همکاری ها با شرکت فناوری هوآوی چین را که مستلزم انتقال سخت افزار، نرم افزار یا سرویس های فنی باشد؛ متوقف کرده است.

این اقدام به این معناست است که نسخه های جدید گوشی های هوشمند هوآوی که بر روی سیستم عامل اندروید اجرا می شوند، دسترسی به سرویس های محبوب گوگل همچون «گوگل پلی استور»، جی میل و یوتیوب را از دست می دهند.

**آساق**1904**

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار