منافع برخی در عدم تغییر وضعیت پیاده راه ۱۷ شهریور است - ادپین

منافع برخی در عدم تغییر وضعیت پیاده راه ۱۷ شهریور استمحمد علیخانی, شورای شهر تهران, شهر تهران

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، گفت: منافع یک عده در این است که پیاده‌راه ۱۷ شهریور تغییر نکند.

محمد علیخانی، در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اعتراض کسبه و ساکنان پیاده‌راه ۱۷ شهریور گفت: تقریباً یکسال قبل تصمیماتی درباره این پیاده‌راه در شورای شهر گرفته شد و این تصمیمات ابلاغ شد. فکر می‌کردیم این تصمیمات اجرا شده است اما متأسفانه فهمیدیم که در معاونت حمل و نقل شهرداری تهران در مقابل آن سنگ‌اندازی شده است چون منافع یک عده در این است که آن پیاده‌راه تغییر نکند یعنی دست‌هایی در کار است که نمی‌گذارد کار اصولی در آنجا صورت بگیرد.

وی افزود: افرادی که در وضع اقتصادی فعلی، دست به اقداماتی می‌زنند که موجب نارضایتی مردم است، مشکوک هستند و از شهردار تهران می‌خواهم که هر چه سریع‌تر با این افراد برخورد کند و پیگیر هستیم که به زودی مشکل ساکنان آن منطقه هر چه زودتر حل شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که در پیاده‌راه ۱۷ شهریور وجود دارد، جلوگیری از تردد خودروها است. ما هم با ممنوعیت تردد خودروها به طور مطلق مخالف هستیم. در گذشته وسایل حمل ونقل عمومی هم نمی‌توانستند در این پیاده‌راه تردد کنند بنابراین وقتی حمل و نقل عمومی نتواند تردد کند، مردم چگونه می‌توانند به آن منطقه و مراکز تجاری آنجا دسترسی داشته باشند. طبیعی است که با اجرای این طرح بسیاری از مشاغل ورشکست شدند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه پیاده‌راه ۱۷ شهریور اکنون به مرکز توزیع مواد مخدر و برخی مفاسد تبدیل شده است و امنیت مردم به خطر افتاده است، بنابراین باید مشکلات این پیاده‌راه برطرف شود گفت: وقتی طرح پیاده‌راه ۱۷ شهریور اجرا شد تمام کسبه، مشتریان خود را از دست دادند و در این وضع سخت اقتصادی مشکلات مضاعفی به آنها تحمیل شده است. شورای قبل مصوبه‌ای درباره بازگشایی کامل این پیاده‌راه دارد که باید بازگشایی شود. ما هم از این پیاده راه بازدید کردیم و معتقدیم که خودروها باید از این خیابان عبور کنند و آن منطقه رونق بگیرد.

وی اضافه کرد: بازدیدهای مکرری از این پیاده‌راه داشته‌ایم و همه اعضای شورا به این جمع‌بندی رسیده‌ایم و اصرار داریم که مصوبه شورای چهارم مبنی بر بازگشایی پیاده‌راه ۱۷ شهریور باید اجرا شود اما متأسفانه برخی مدیران در شهرداری مانع اجرای مصوبه هستند و ما در حال ابلاغ مجدد مصوبه هستیم و شهردار منطقه هم قول داده تا مشکلات این پیاده‌راه برطرف شود.

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار